Konserwacja mebli ogrodowych

Jak z pewnością każdy z nas wie, o każdy element wyposażenia domu czy ogrodu należy odpowiednio dbać. Tylko dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się możliwością ich użytkowania przez wiele lat. Konieczność konserwacji mebli, dotyczy nie tylko mebli umieszczonych w domu ale także tych ogrodowych. Meble ogrodowe są znacznie bardziej narażone na zniszczenia niż te które posiadamy w domach. Różnorakie warunki atmosferyczne wpływają na niszczenie się mebli, zwłaszcza tych wykonanych z drewna. Jeśli mowa o meblach wykonanych z drewna drzew rodzimych, które możemy pozostawić na cały rok w ogrodzie, powinniśmy liczyć się z koniecznością ich impregnowania. Można to robić przy pomocy impregnatora, oleju lub lakieru. Czynności impregnujące są bardzo ważne, przede wszystkim ze względu na fakt iż chronią one drewno przed dostawaniem się do wnętrza drewna zbyt dużej ilości wody.

Jeśli obawiamy się iż naszymi meblami zajmą się korniki, do środka impregnującego można dodać specjalną mieszankę chroniącą dodatkowo drewno przed szkodnikami.

Jeśli meble ustawione są w miejscu wyjątkowo nasłonecznionym a nie mamy możliwości ich przestawienia, warto zainwestować z środek chroniący również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W innym przypadku drewno zacznie płowieć oraz stanie się matowe.

Losowe artykuły

Meble z marketów to zły pomysł

Współczesny świat, aż ocieka od komercji, która otacza nas dosłownie na każdym kroku. Coraz bardziej ordynarne reklamy na mieście, w telewizji, a nawet w radiu sprawiają, że ludzie nie raz czują się w tym...

Wygodne meble z litego drewna w sypialni

Jeżeli dopiero co wybudowaliśmy lub też zakupiliśmy dom to na pewno będziemy musieli je w całości wyposażyć. Na tym etapie warto zastanowić się jaki rodzaj i styl umeblowania i wyposażenia nas interesuje...

Historia mebli

W kategorii Meble - ogólnie

Nowoczesność, szyk i elegancja

W kategorii Meble - ogólnie

Jakie mamy meble?

W kategorii Meble - ogólnie

Czym jest rattanowa plecionka?

W kategorii Meble - ogólnie

Nowoczesne i eleganckie meble

W kategorii Meble - ogólnie